18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Следниот Lenovo Legion гејминг телефон пристигнува напролет

Најчитани вести

Lenovo го навести својот следен гејмерски телефон на социјалната мрежа Weibo. Самиот тизер открива само дека ладењето ќе биде главната карактеристика на уредот и дека телефонот ќе биде дел од линијата Legion.

Чен Жин, генерален менаџер на Lenovo, во објавата посочува дека телефонот ќе се карактеризира со голем број функции и дека нема да штеди на ништо за да се постигне ултимативно гејминг искуство. Исто така, вети и дека уредот ќе биде објавен напролет.

Се очекува дека претстојниот телефон би можел да биде Lenovo Legion Pro 2, со Snapdragon 888 чипсет, до 16GB RAM и некој вид на активно ладење.

Доколку претходниот Legion Pro е некое мерило, неговиот наследник би требало да има батерија со капацитет од најмалку 5000mAh, како и AMOLED екран со брзина на освежување од 144hhz.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com