34.8 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Следната недела ќе се знае името на техничкиот премиер

Најчитани вести

Името на техничкиот премиер ќе биде познато кон крајот на следната недела, откако следниот петок ќе заседава Централниот одбор на СДСМ, а претходно ќе се состане и Извршниот одбор, изјави денеска премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев. Тој одговараше на новинарско прашање по неформалната средба со пензионерите.

„Од тактички причини одлуката ја одложивме за крајот на следната недела. Ќе не разберете затоа што овде се прави договор меѓу власта и опозицијата. Ние не би сакале да истрчуваме со какви било мерки. Имаме доволно време да размислиме“, рече Заев.

Како можни технички премиери медиумите ги споменуваа министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерката за труд и социјала Мила Царовска.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com