Home » Слатките се „тивки убијци“ на организмот – еве како да ја намалите желбата за нив

Слатките се „тивки убијци“ на организмот – еве како да ја намалите желбата за нив

by Журнал.мк

Често имаме неверојатно голема желба да се „засладиме“ после оброк. Освен што слатките ја отежнуваат борбата со вишокот килограми, лошо влијаат и на нашето здравје, па би било добро да ги намалиме на минимум.

Имајте целосен, обилен појадок

Оние кои го започнуваат денот со богат, здрав појадок богат со влакна и јаглехидрати како житарици и овошје и квалитетни протеини како месо, јајца и млечни производи, имаат стабилно ниво на шеќер во крвта. Инаку, луѓето кои појадуваат пообилно, имаат помала желба за храна навечер и подобро ја контролираат големината на порциите.

Ужините треба да се состојат од јаглехидрати богати со влакна и протеини. Важно е да изберете квалитетна закуска. Влакната и протеините го забавуваат варењето, што значи дека се чувствувате сити порано и останувате сити подолго. Затоа, кога ќе ги споите двете, го стабилизирате нивото на шеќер во крвта и нивото на енергија. Комбинирајте сирење и овошје, или сушено месо и чинија со житарки, тост од цело зрно со путер од кикирики исто така е можно.

Не се изгладнувајте

Луѓето често мислат дека е добро да се прескокне оброкот и дека така ќе бидат поздрави, но тоа само ќе ја зголеми желбата за нездрави работи. Кога луѓето се гладни, тие обично не бараат брокула. Наместо тоа, тие бараат нешто слатко за да го подигнат нивото на шеќер во крвта на нормала. Падот на шеќер предизвикува замор, главоболки, па дури и може да почувствувате вртоглавица, морници или гадење. Почесто јадење и јадење јаглехидрати или протеини може да спречи нагло опаѓање на шеќерот во крвта и да помогне да се избегне желбата за слатки.

За ужинка јадете суви сливи

Ако сакате благо, обидете се да јадете некои природни слатки како сливи. Тие се природно слатки и полни со корисни хранливи материи кои помагаат за здравјето на коските. Едно истражување покажа дека луѓето кои јаделе сливи јаделе помалку калории подоцна во текот на денот од оние кои јаделе нешто друго.

Практикувајте навики кои го стимулираат производството на серотонин

Јадењето слатки може да ви даде чувство на моментално задоволство, но што ако постојат други начини да го постигнете тоа? Шеќерот може да го зголеми количеството на серотонин во мозокот. Бидејќи тоа е хормон кој прави да се чувствуваме добро, луѓето мислат дека копнеат за таа доза на серотонин кога копнеат за слатки. За среќа, шеќерот не е единствениот начин да се стимулира производството на серотонин, вежбањето и изложувањето на сонце може да поттикнат чувство на среќа и на тој начин да помогне да се избегне желбата за слатки.

Добар сон

Луѓето често се фокусираат на вежбање и здрава исхрана и забораваат дека добриот сон е исто толку важен. Ако не спиете помеѓу седум и осум часа навечер, тоа може да предизвика хормонален дисбаланс и да предизвика силна желба за слатки и други „брзи“ јаглехидрати. Затоа е важно добриот и квалитетен сон да ви биде приоритет.

Јадете храна богата со магнезиум

Понекогаш, кога сакате шеќер, вашето тело всушност се обидува да ви каже дека му недостасуваат витамини или минерали. Еден од несаканите ефекти од недостаток на магнезиум е желбата за шеќер. За да го избегнете ова, јадете авокадо, јаткасти плодови и друга храна богата со магнезиум.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More