Home » Славниот рапер 50 Сент со микрофон удри обожавателка: Мораа да и ја сошијат раната на главата/ФОТО/ВИДЕО

Славниот рапер 50 Сент со микрофон удри обожавателка: Мораа да и ја сошијат раната на главата/ФОТО/ВИДЕО

by Lina Muslija

Раперот 50 Cent  е обвинет за кривично дело напад откако фрли микрофон во публиката на неговиот последен концерт.

Имено, за време на неговиот настап на Crypto.com во Лос Анџелес оваа среда, организаторите и техничарите му дадоа на раперот неколку микрофони кои не работеа воопшто или не функционираа како што треба, а на популарниот 50 Cent набрзо му здодеа и реши да го фрли микрофонот во публиката, пишува Page Six.

Иако на видеото не се гледа точно каде паднал микрофонот, водителка на радиото Power 106, Брајана Монегејн вели дека ја удрил во челото и ја нанел повреда. На фотографиите до кои дојде ТМЗ, се чини дека лекарите морале да и ја сошијат раната и да ја преврзат.

Во меѓувреме, извор поврзан со раперот изјави за TMZ дека Монегејн не требало да биде во забранетата зона, иако не е јасно како тоа ја оправдува неговата одлука да го фрли микрофонот во толпата.

Монегејн набрзо по концертот поднела и пријава, а 48-годишниот 50 Сент е обвинет за кривично дело нанесување физичка повреда.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More