7.8 C
Skopje
Tuesday, December 6, 2022

Славески: Самоименувањето на Заев за министер за финансии нема да им се допадне на меѓународните финансиски институции

Најчитани вести

Поранешниот министер од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и професор, Трајко Славески во вечерашното гостување на телевизија Телма изјави дека потегот на премиерот Зоран Заев да се самоименува за министер за финансии е непроверен со меѓународните финансиски институции, кои што не се неважни за развојот на Република Македонија, и дека ваквиот негов потег нема да наиде на симпатии кај нив.

Toj додава дека не верува дека за пет месеци колку што остана од новата година, Заев ќе успее да ја заживее македонската економија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести