Home » Славески е светски шампион: Го совлада и Линдзи за да остане перфектен во БКФЦ

Славески е светски шампион: Го совлада и Линдзи за да остане перфектен во БКФЦ

by Журнал.мк

Македонскиот борец Горјан Славески е светски шампион во велтер категорија во БКФЦ шампионатот или во борбите без ракавици. Тој утринава во главната борба на турнирот во Мајами го совлада Џејк Линдзи со едногласна одлука на судиите.

Славески уште еднаш ја покажа својата желба за победа, издржливост и талент во борбата со искусниот Линдзи. Македонецот заслужено беше прогласен за победник откако очигледно доби три од петте рунди.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More