21.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Слаб снег на неколку планински превои

Најчитани вести

Слаб снег утринава има на неколку планински превои. Авто мото сојузот информира дека снег провејува на Попова Шапка, Маврово, Стража, Крушево и Буково.

На останатите патни правци низ државата сообраќајот се одвива по влажни коловози.

Надвор од градските средини, интензитетот на сообраќајот е умерен, а на граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com