7.8 C
Skopje
Friday, October 22, 2021

Скринингот ќе даде одговори: Од вторник ќе се бара дозвола од родителите за тестирање на учениците

Најчитани вести

Во вторник, кој е и прв работен ден во следната недела, ќе започне прибирањето дозволи од родителите или старателите за тестирање ученици. Како што информираат здравствените власти, токму скринингот на учениците ќе даде одговори за понатамошниот тек на менаџирањето на образованието во време на пандемија. пренесе Телма.

Иако родителите чекаат повеќе информации и детали за Корона-скринингот на нивните деца, од Министерството за образование и наука сè уште не сакаат ништо да откријат.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com