22.8 C
Skopje
Saturday, July 31, 2021

Скриени метафори и гламурозни модни моменти во најновото видео на Дуа Липа!

Најчитани вести

Спотот за новиот сингл „оживува“ два прекрасни филма: „Големиот Гетсби“ и „Титаник“

Во новиот сингл Дуа Липа зборува за врска која е во опаѓање и се надева дека ќе раскине без горчина и незадоволство. Таа ја изведува својата песна на сцената додека на гостите им се служат јастози за вечера во салата, а ресторанот, како што подоцна дознаваме, се наоѓа на Титаник. Неколку моменти пред познатата катастрофа, Дуа Липа не носи со своите фустани на (не многу историски точна, но помалку важна) временска машина во минатото, останувајќи верни на концептот на албумот Future Nostalgia.

Нејзините светкави фустани нè враќаат во периодот на „Арт Деко“ една деценија по потонувањето на „Титаник“, и ако облеките ви изгледаа познати, можеби тоа е затоа што стилистот на Duin, Лоренцо Посоко избра фустани дизајнирани од Миуција Прада во соработка со Кетрин Мартин за филм Големиот Гетсби Лурман База.

Историскиот настан, книгата и филмот завршија трагично и треба да се претпостави дека така завршува испеаната врска во новиот сингл, како и безнадежниот обид за пријателско раскинување. Но, не е сè толку црно, па крајот на лошата врска не е причина за тага, а во спасувањето на јастозите кои се враќаат на море и тажното лице на Дуа Липа кој пее во чамецот за спасување, препознаваме надеж за нов и подобар почеток.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести