25.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022

Скоро никогаш не ја покажува во јавност: Ова е сопругата на Ѓоко Танески

Најчитани вести

Популарниот пејач Ѓоко Танески важи за човек кој никогаш кариерата не ја градеше со помош на скандали, трачеви или лично тој да прераскажува детали од својот приватен живот.

За разлика од повеќето негови колеги од внатрешноста на Македонија, кои поради кариерата се одлучија да се преселат во главниот град, Танески го направи спротивното. Тој остана во неговиот роден Охрид каде живее мирен живот.

За неговиот приватен живиот не се знае многу. Пејачот ретко зборува за семејството, за ќерките Анастасија и Михаела, за сопругата Розе со која е веќе 13 години во брак.

Но, токму Розе е неговата најголема поддршка, но скоро никогаш не ја покажува во јавност.

Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм

Инаку Танески пред само неколку недели ја изненади публиката со неговата најнова песна, која е скроз поразлична од тоа што бевме навикнати да слушаме од него.

Се работи за песна на која како автор на текстот е токму Ѓоко, а  Николче Мицески се потпиша на музиката и аранжманот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com