7.8 C
Skopje
Friday, October 7, 2022

Скопје е 11-ти најзагаден град во светот

Најчитани вести

На листата на air visual, Скопје денеска е на 11 место по загаденост во светски рамки. Освен Скопје, високо загаден воздух денеска дишат и тетовци, кумановци, битолчани.

Струмица е средно загадена, а во сите други општини полесно се дише. Ова може да се заклучи од податоците од мерните станици на Министерството за животна средина.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com