18.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022

Скопјанка со лажна потврда за редовен работен однос подигнала 900.000 денари кредит од банка

Најчитани вести

Скопје, 20 декември- СВР Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава против 56-годишната М.Ј. и 36-годишната В.Л., двете од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“.

Како што информира МВР, пријавените заедно изготвиле лажна Потврда за редовен работен однос во фирма во Скопје за првопријавената М.Ј., со што во банка во Скопје лажно прикажала дека е кредитноспособна. После тоа, М.Ј. подигнала кредит од 900.000 денари. 

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com