27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Скопјани се жалат: Шоферите во автобусите на ЈСП се однесуваат како каубојци

Најчитани вести

Изминатиот период се почести се жалбите од страна на корисниците на јавниот превоз упатени до дел од возачите на атобусите.

Патници се жалат на пребрзо возење, на незастанување на утврдените станици, има поплаки за одредени возачи дека пуштаат гласна музика, дека возат а истовремено зборуваат на мобилен телефон, за наводна селекција на патници од страна на контролорите, пишува Скопјеинфо.

Целосниот текст прочитајте го тука

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com