-0.2 C
Skopje
Tuesday, October 26, 2021

Скопјанец ја тепал мајка си – наместо да го пријави излегла од болница и починала

Најчитани вести

Полицијата уапсила 36-годишен скопјанец откако започнала истрага по пријава дека во близина на градската општа болница „8 Септември“ почината била пронајдена 59-годишната В.М., неговата мајка.

Полициски службеници излегле на местото при што било констатирано дека околу 30 минути по полноќ, на 2 август, В.М. најпрво била пронајдена со повреди во селото Волково, по што била пренесена во болницата „8 Септември“ за укажување лекарска помош.

Таа самостојно ја напуштила болницата, не сакајќи да пријави дека била малтретирана од нејзинот 36-годишен син (П.М), но набргу по излегувањето од болницата починала.

По наредба на јавен обвинител телото било предадено за обдукција.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com