21.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Скопјанец фатен додека истовара бегалци кај „Табановце“

Најчитани вести

Скопје, 11 септември– Четириесет и седумгодишен скопјанец вчера бил приведен на автопатот Куманово – Скопје.

МВР јави дека на автопатот кај Граничниот премин „Табановце“ од неговото возило приведениот истоварал 10 мигранти од Сирија.

Бегалците заедно со возачот се предадени на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка. Се работи на расчистување на случајот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com