3.8 C
Skopje
Tuesday, November 30, 2021

Скопјанец уфрлил само едно ливче во кутијата, останатите три ги искинал

Најчитани вести

Претседателката на гласачкото место 2662 на улицата „Антон Попов“ во скопската полиција пријавила дека околу 12.45 часот, М.П.(36) при остварување на право на глас од четири ливчиња, само едно ставил во гласачка кутија, додека другите ги скинал и ги оставил на пултот за гласање.

За тоа бил известен присутен полициски службеник, по што лицето е лишено од слобода и приведено во полициска станица.

По извршени консултации со јавен обвинител, утврдено е дека постојат основи на сомнение за извршено кривично дело уништување на изборен материјал.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com