33.8 C
Skopje
Wednesday, June 23, 2021

Скопјанец со фалц ПЦР тест сакал да се качи на лет за Истанбул

Најчитани вести

Скопското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против 21-годишен скопјанец за кривично дело фалсификување исправа.

На 24 април, тој се обидел да замине за Истанбул со лет од скопскиот аеродром, употребувајќи фалсификуван сертификат за негативен ПЦР тест.

Иако знаел дека не се тестирал во наведената лабораторија и дека таков сертификат не е издаден на негово име, осомничениот пред аеродромските службеници ја прикажал лажната исправа како вистинска.​​

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести