Home » Скопјанец се удавил во вардар –  Телото било извлечено во Гази Баба

Скопјанец се удавил во вардар –  Телото било извлечено во Гази Баба

by Журнал.мк

Вчера околу 12 часот во СВР Скопје било пријавено дека од реката Вардар, на подрачјето на Гази Баба, бил изваден удавен Р. К. (61) од Скопје, информираше Министерството за внатрешни работи (МВР).

„Смрт констатирал лекар од итната медицинска помош, увид извршиле екипа од СВР Скопје и јавен обвинител по чија наредба телото на починатиот било предадено на обдукција“, информираа од полицијата во дневниот билтен.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More