17.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Скопјанец повреден во судир на автомобил и автобус

Најчитани вести

Скопје, 4 септември- На 03.10.2019 во 12.55 часот на регионалниот пат Скопје- Куманово, кај село Арачиново се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген бора“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Н.В., и автобус „ман“, со скопски регистарски ознаки, управуван од С.Н.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот од возилото, М.В.,кој бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com