9.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Скопјанец нападнал контролор на ЈСП – му го одзел пос-терминалот за контрола на билети

Најчитани вести

25-годишен скопјанец нападнал контролор на ЈСП и му го зел пос-терминалот за контрола на билети.

  • На 19.08.2021 во полициска станица Гази Баба полициски службеници од ЕВР Гази Баба извршиле разговор со М.К (25) од Скопје, постапувајќи по пријава од 18.08.2021, според која С.И.(33), вработен како контролор во јавно претпријатие, околу 15.30 часот бил физички нападнат од страна на машко лице, при што му бил одземен еден пос-терминал за контрола на билети информира МВР.

Во присуство на Јавен обвинител од М.К. се одземени предмети и пос-терминал, а по документирање на случајот против него ќе биде поднесена кривична пријава по чл.238 од Кривичниот законик, за „разбојничка кражбa“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com