29.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Скопјанец каснат од куче скитник во Капиштец, дете нападнато во Инџиково

Најчитани вести

Скопје, 7 ноември- Вчера попладне во Полициската станица Центар, З.Ј. (44) од Скопје пријавил дека на ул.„Питу Гули“, нас. Капиштец бил каснат од куче скитник во пределот на десната нога.

Во Полициската станица Гази Баба, И.А. (48) од Скопје пријавил дека во населбата Инџиково неговиот малолетен син бил каснат од куче скитник.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com