36.8 C
Skopje
Tuesday, August 3, 2021

Скопјанец зел возило на пробно возење и не го вратил

Најчитани вести

42-годишен жител на Скопје се сомничи за затајување откако најпрво на проба зел патничко возило, но подоцна ниту го платил возилото според договореното ниту, пак, го вратил.

Од СВР Скопје известуваат дека поднеле кривична пријава против О.Ј.(42) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело затајување.

Пријавениот се договорил со П.В. да го земе патничкото возило „мерцедес C350“ на проба, а потоа да му исплати 1.600.000 денари до крајот на декември 2020 година.

Меѓутоа, до денот на пријавување на кривичното дело тој не го извршил плаќањето, избегнувал контакт, не одговарал на телефонските повици и не бил достапен, вели полицијата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести