16.8 C
Skopje
Monday, October 3, 2022

Скопјанец добил закани со оружје од вработени во МВР поради недоразбирање во сообраќајот

Најчитани вести

Триесетгодишен жител на скопското село Буковиќ, со иницијали Е.А, вчера во полициската станица Ѓорче Петров пријавил инцидент кој се случил на 26 март на автопатот Тетово – Скопје.

Според неговата пријава, по претходно недоразбирање во сообраќајот, пет лица му се заканиле, а двајца од нив имале и огнено оружје.

По преземени мерки од страна на полицијата било утврдено дека станува збор за лицата Ф.Р. (44), А.А. (38), Д.Н. (41), Н.С. (28) и Д.Д. (48), сите од Гостивар и сите вработени во МВР.

За настанот бил известен Одделот за внатрешна контрола и професионални стандарди при МВР и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com