22.6 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Скопските екипи спасуваат четири деца во Албанија

Најчитани вести

Скопските екипи во моментов работат на спасување на шест луѓе, од кои четири деца, кои се наоѓаат затрупани под четири плочи во срушен објект, објави градоначалникот Петре Шилегов на Фејсбук.

Сериозни се тешкотиите со кои се соочуваат во обидот да се спасат овие луѓе. Искрено се надеваме на добар исход – додаде тој. Град Скопје, покрај екипи и дронови, денеска одобри и три милиони денари помош за настраданите во катастрофалниот земјотрес во Албанија што се случи вчера, а во кој загинаа 29 луѓе.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com