1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Сколкс му препорача на Јунајтед да го земе Озил

Најчитани вести

Легендарниот играч од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс, го повика клубот да ја искористи ситуацијата со Месут Озил и да го привлече во своите редови.

Светскиот шампион 2014 година со Германија така и не може да се вклучи во Арсенал оваа сезона, иако тој е меѓу најискусните и најплатените во тимот.

Според Сколс, Озил е квалитетен играч кој може да ја врати изгубената креативност во редовите на Јунајтед.

– Озил е квалитетен играч и може да ја поврзе играта на тимовите, во кои игра. Тој може да биде добра опција на краток рок, но не знам дали би се согласил да дојде во Јунајтед . Сепак, тој е играч кој може да помогне затоа што има различни квалитети и може да го донесе она што му недостасува на Манчестер, изјави легендата на „црвените ѓаволи“ за БТ Спорт.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести