28.8 C
Skopje
Sunday, June 20, 2021

Си отворил лажни профили на Фејсбук и Инстаграм за да се заканува

Најчитани вести

Дебарското одделение за внатрешни работи до надлежното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против М.К.(34) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „загрозување на сигурноста“.

Лицето со иницијали М.К. на социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм направил лажни профили од кои, во повеќе наврати на О.Р. од Дебар му испраќал закани по неговиот живот и видеозаписи со недолична содржина.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести