27.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Сити ќе биде шампион, Ливерпул нема да избори пласман во ЛШ

Најчитани вести

Англиските медиуми го искористија супер компјутерот за да го добијат конечниот изглед на табелата, за оваа сезона.

На 11 рунди до крајот на сезоната, Манчестер сити се лидери на табелата со 14 поени повеќе од Манчестер јунајтед. Супер компјутерот пресметал дека на крајот „граѓаните“ ќе ја освојат титулата со 28 поени повеќе од Јунајтед и Лестер.

Покрај овие три тима, во Лигата на шампионите би се пласирале и фудбалерите на Челси.

„Сините“, сезоната ќе ја завршат со поен повеќе од Ливерпул и Вест Хем.

Лигата ќе ја напуштат тимовите кои и сега се во опасната зона, Фулам, ВБА и Шефилд јунајтед.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com