17.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Сити сè уште не разговарал за нов договор со Агуеро

Најчитани вести

Лидерот во англиската фудбалска премиерлигашка конкуренција Манчестер сити сè уште не започнал преговори со напаѓачот Серхио Агуеро за обновување на договорот. Двете страни не се активни иако договорот на 32-годишниот Аргентинец со „граѓаните” истекува на крајот на јуни 2021 година.

Агуеро има различни опции за кариера. Сепак, првото нешто што играчот сака да го направи е да ги слушне за плановите на Манчестер сити.

Претходно беше објавено дека Барселона може да потпише со Агуеро за да го убеди Лионел Меси да остане, а самиот Серхио ќе биде среќен што ќе се пресели во каталонскиот клуб.

Оваа сезона, Агуеро одигра само пет натпревари во Премиер лигата за Сити, бидејќи долго време закрепнуваше од повреда, а потоа се разболе од коронавирус.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com