22.8 C
Skopje
Tuesday, September 27, 2022

Сити, Евертон и Лестер во четвртфинале на англискиот Лига куп

Најчитани вести

Фаворитите, Манчестер сити, Евертон и Лестер се пласираа во четвртфиналето на Лига купот на Англија, по победите над своите ривали синоќа во осминафиналната фаза.

Другите два патника во четвртфиналето се Колчестер и Оксфорд јунајтед.

Резултати:
Манчестер сити – Саутемптон 3:1
Бартон Албион – Лестер 1:3
Оксфорд јунајтед – Сандерленд 1:1, на пенали 4:2
Евертон – Вотфорд 2:0
Кроули Таун – Колчестер 1:3.

Вечер играат:
Ливерпул – Арсенал
Астон вила – Вулвс
Челзи – Манчестер јунајтед.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com