20.8 C
Skopje
Friday, June 18, 2021

Сите пчели на неговата рака: Овој човек исплаши многу на социјалните мрежи! (ВИДЕО)

Најчитани вести

Еден пчелар решил рачно да ги префрли своите пчели од едно на друго место. Корисниците на социјалните мрежи не можеа да поверуваат дека тој решил да ги носи на голи раце, особено затоа што над илјада пчели ја опколија неговата рака и сè изгледа како сцена од хорор филм. Имаше и коментари дека изгледа многу мирно, како да ја завршува борбата Мортал Комбат.

Видеото е снимено во Доминиканската Република, а снимателот му поставува прашања на пчеларот, а едно е зошто пчелите не го боцкаат.

Тие знаат кој е нивниот сопственик – одговори тој, и на прашањето дали прават мед во тој момент, тој рече дека не прават и дека наскоро ќе ги стави во кошницата.

Guy transports a bees colony by carrying the queen is his fist; the rest of the bees crowd around where their queen is. from nextfuckinglevel

По гледањето на видеото, многумина се прашуваа како е можно човекот да ги носи на овој начин, но другите корисници на социјалната мрежа објаснија како работи пчелниот рој.

Иако е малку шокантно, ова видео забавуваше многу корисници на социјална мрежа.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести