25.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Сите болести почнуваат од отровите во цревата: 4 симптоми што покажуваат дека телото не може да се избори со токсините!

Најчитани вести

Урамнотеженоста е клучна за одржувањето на доброто здравје. Стресот, неправилната исхрана, недоволниот сон и негативниот став кон работата или луѓето ја оневозможуваат рамнотежата во организмот и не’ фрлаат во токсична замка. Токму затоа, многу е важно да ги чуете сигналите што телото ви ги праќа и да ги исфрлите отровите.

Подуеност
Човечкиот организам секојдневно треба да исфрла токсини преку празнење на цревата, барем еднаш дневно. Доколку имате проблем со подуеноста и не можете да го испразните телото од отрови, тие се враќаат во крвотокот и тука „лудуваат“.

Совет: Ако имате проблем со столицата, обидете се да пиете повеќе вода, да вежбате и да земате некој квалитетен пробиотик или билен чај.

Лош здив
Лошиот здив може да биде показател дека имате проблем со отрови што не можете да ги исфрлите од организмот. Може да настанат поради бактерии во устата што ослободуваат миризби. Освен тоа, ова укажува на тоа дека вашиот црн дроб и цревата имаат проблем со исфрлањето токсини.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com