-5.2 C
Skopje
Thursday, February 9, 2023

Синоќа 20 лица го прекршиле полицискиот час

Најчитани вести

Синоќа од 22 часот до 5 утрово, забраната за движење ја прекршиле 20 лица, соопшти МВР.

Во текот на изминатото деноноќие пак, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 417 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид-19.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести