10.4 C
Skopje
Sunday, September 25, 2022

Синоќа казнети 100 пијани возачи во Скопје

Најчитани вести

Синоќа во периодот од 22 до 4 часот во Скопје, санкционирани се 100 возачи, кај кои било утврдено присуство на алкохол во крвта.

Од МВР информираат дека дополнително санкционирани се уште 51 возач за останати прекршоци.

Акциската контрола ја спровде Одделението за безбедност на патниот сообраќај во содејство со полициски службеници од други сектори и Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата при Министерството за внатрешни работи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com