21.8 C
Skopje
Saturday, September 24, 2022

Синот на холивудскиот актер Пирс Броснан тргна по друг „пат“

Најчитани вести

Синот на холивудскиот актер Пирс Броснан, кој го има од бракот со новинарката Keely Shaye Smith, Paris Brosnan започна  да се занимава со манекенство.

За разлика од славниот татко на  кој глумата му беше а прво место, Paris отиде во манекенски води. 

Деновиве тој ја прошета пистата рамо до рамо со познатата убавица Stellom Maxwell на модната манифестација aomi Campbell Fashion For Relief и на Лондонската модна недела.

Гордиот татко цело време го гледаше од публиката. 

Paris исто така носеше неколку ревии за некои од најголемите модни имиња како Dolce & Gabbane i Ralpha Laurena, и беше на насловните страници на бројни наслови на списанија како Teen Vogue, GQ Korea, Numero, Vanity Teen и Rollercoaster.

Тој е исто така многу популарен на Инстаграм со над 145.000 следбеници.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com