Home » Синот на Новак Ѓоковиќ стана хит откако му постави смешно прашање на неговиот татко

Синот на Новак Ѓоковиќ стана хит откако му постави смешно прашање на неговиот татко

by Журнал.мк

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ во моментов престојува во Лондон каде има изнајмено куќа за неговото семејство и тимот за време на Вимблдон.

Ѓоковиќ на социјалните мрежи сподели видео во кое негоиот син, Стефан ја насмеа јавноста.

Додека Стефан чекаше неговиот татко Новак, и неговите сорабоници Горан и Марк да ја склопат трамболината, во еден момент нетрпеливиот Стефан разочарано рече:

„Како не знаете да составите трамболина, а играте на Вимблдон?“, рече Стефан.

Прашањето го насмеа Новак, а на оваа слатка реакција на Стефан и неговите следбеници на социјалните мрежи пишуваа коментари за овој момент. Еден од следачите на Новак Ѓоковиќ напиша „коментарот на детето е непроценлив скапоцен камен на чиста искреност“.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More