17.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Синот на Новак Ѓоковиќ стана хит откако му постави смешно прашање на неговиот татко

Најчитани вести

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ во моментов престојува во Лондон каде има изнајмено куќа за неговото семејство и тимот за време на Вимблдон.

Ѓоковиќ на социјалните мрежи сподели видео во кое негоиот син, Стефан ја насмеа јавноста.

Додека Стефан чекаше неговиот татко Новак, и неговите сорабоници Горан и Марк да ја склопат трамболината, во еден момент нетрпеливиот Стефан разочарано рече:

„Како не знаете да составите трамболина, а играте на Вимблдон?“, рече Стефан.

Прашањето го насмеа Новак, а на оваа слатка реакција на Стефан и неговите следбеници на социјалните мрежи пишуваа коментари за овој момент. Еден од следачите на Новак Ѓоковиќ напиша „коментарот на детето е непроценлив скапоцен камен на чиста искреност“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com