18.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Синот на Мајкл Џексон има 24 години и денес изгледа вака: Секој забележува една од неговите црти (ФОТО)

Најчитани вести

Тој е во центарот на вниманието на медиумите уште од детството поради неговиот славен татко, легендарниот Мајкл Џексон. Мајкл почина во 2009 година кога Принс имаше само 12 години.

Принцот е најстарото дете на познатиот пејач. Неговата мајка е Деби Роу, со која Мајкл Џексон се ожени во 1996 година, додека беше бремена со Принс. Тој има помала сестра, Парис, 22.

Кога Мајкл и Деби се разведоа во 1999 година, пејачот доби старателство над двете деца.

Принс има и помлад брат, сега има осум години, а се роди од анонимна сурогат мајка во 2002 година.

Децата на Мајкл не биле под центарот на вниманието од неговата смрт. Тие живеат мирен живот. Принцот Џексон се запиша на колеџ во Лос Анџелес каде што дипломираше во мај 2019 година. Тој е посветен на добротворството. За време на празниците им помагаше на сиромашните деца носејќи им подароци.

Холивудски извори за странски медиуми истакнуваат дека никогаш не би се рекло дека тој е дете на толку позната личност.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com