18.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022

Синот на Есма Реџепова: Мајка ми не ја заслужи оваа драма

Најчитани вести

,Мајка ми не сакаше да биде зако*ана, нејзината желба беше да биде кре*ирана”

Човечноста и хуманоста беа нејзиното друго име. Не постои човек на кому не помогнала, ако можела. Жена со таква биографија не заслужи ваква драма, вели синот на Есма Реџепова – Симеон Атанасов.

Поминаа 3 години од нејзината с*рт. И по три години сеуште постои недоразбирања меѓу нејзините внуци и посвоени деца. За наследството на Есма се води и судски спор, а додека се чека судската разрешница, куќата која треба да е музеј се распаѓа. Обрасната е во трева, ограбена и наполно испразнета.

Нејзиниот син Симеон пред камерата на Бекстејџ, прв пат јавно зборуваше за сета драма која што се случи по заминувањето на Есма.

Погледнете:

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com