23.8 C
Skopje
Friday, June 25, 2021

Синот на Дидие Дрогба најде клуб во Италија

Најчитани вести

Исак Дрогба, синот на Дидие, кариерата ќе ја продолжи во Италија.

Исак е роден во Париз во декември 2000 година и играше за младинските екипи на Челси, пред да се пресели во Гeнгамп.

Сега, Фолри Каратезе, тим од италијанската Серија Д, објави дека е постигнат договор со Исак, кој сè уште е на почетокот на својата професионална кариера, но премногу далеку од неговиот татко, кој остави голем белег во светот на фудбалот.

Дидие освои 14 трофеи со Челси, вклучувајќи ја и Лигата на шампионите и постигна 164 гола на 381 натпревар за овој тим.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести