3.8 C
Skopje
Tuesday, November 30, 2021

Синот на вториот возач го идентификува телото на својот татко, вели дека бил во кабината за спиење

Најчитани вести

Името на вториот возач на опожарениот автобус на бугарскиот автопат „Струма“ е Кадрим Мемеди. Неговиот син Бесар за БНТ изјави дека телото на неговиот татко било пронајдено во кабината за спиење. Не возел, но не е потврдено. Синот бил во Бугарија за да го препознае телото и се вратил дома.

Татко му имал 54 години, со над 20 години искуство. Често патувал во Германија и Турција и ги знаел рутите. Автобусот бил технички исправен, вели синот.

Бесар тврди дека „Беса транс“ има сервис и во Турција. Татко му заминал во четвртокот, а во петокот веќе бил во Турција.

Кадрим во петокот оттаму му се јавил на синот. Како што вели синот, Кадрим во автобусот не дозволувал патници со опасен багаж – ниту со пиротехнички средства ниту со гориво. Автобусите биле стари 3 години и технички исправни.

Од списокот на преживеани во несреќата, според Бесар, има едно лице што не е на списокот за патници на „Беса транс“, а тоа е Шади Науфал Салех.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com