19.8 C
Skopje
Wednesday, September 28, 2022

Синиша Мали со најголеми шанси за премиер на Србија

Најчитани вести

Најголеми шанси да биде нов премиер на Србија има актуелниот министер за финансии Синиша Мали, а во игра се уште три имиња од Српската напредна партија (СНС), пренесе Бета.

Според денешното издание на „Вечерње новости“, повикувајќи се на свои информации, станува збор и за Ана Брнабиќ, Милош Вучевиќ и Горан Весиќ.

Најмалку шанси да биде нов српски премиер има заменик-градоначалникот на Белград Весиќ, пишува Новости.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com