-0.2 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Синди Крафорд ја рекреираше култната сцена од легендарната реклама за Пепси

Најчитани вести

Некогашниот модел Синди Крафорд, ја рекреираше култната сцена од легендарната реклама за Пепси која ја сними во 1992 година. Во тексас шорцеви и бела маичка, позираше покрај црвен автомобил пиејќи лименка Пепси.

Синди ја направила фотографијата за хуманитарни цели, за да собере средства за детската болница „American Family“.

„Секогаш ми претставува задоволство и возбуда да работам со пријателот Дејвид Јароу, а уште повеќе кога тоа е за добротворни цели. Се вративме во 1992 година со цел да го рекреираме моментот и да собереме средства за детската болница. Досега со помош на Давид веќе собравме милион долари. Му благодарам и на мојот фризер Питер Савич кој ми ја направи познатата фризура. Воодушевена сум што беше тука и мислам дека успеавме“, рече Синди.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com