Home » Синдикатот на УПОЗ бара скалесто усогласување со минималната плата

Синдикатот на УПОЗ бара скалесто усогласување со минималната плата

by Журнал.мк

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженијата на граѓани (УПОЗ), денеска на прес-конференција ќе информира за проблемот кој ќе се јави во управата и правосудството, доколку платите на вработените скалесто не се усогласат со новата вредност на минималната плата.

Синдикатот на УПОЗ најави дека ќе презентира предлози за решавање на овој проблем и активности кои синдикатот ќе ги преземе за изразување на незадоволството на вработените ако нивните барања не бидат исполнети.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More