Home » Симпатичен момент од првиот ден на Рајс на „Емирејтс“: Не грижете се, јас ќе покривам позади (Видео)

Симпатичен момент од првиот ден на Рајс на „Емирејтс“: Не грижете се, јас ќе покривам позади (Видео)

by Lina Muslija

Арсенал не се штедеше во промоцијата на Деклан Рајс преку многу содржини креирани за медиумите и социјалните мрежи, а англискиот репрезентативец веќе можеше да ја почувствува тревата на „Емирејтс“ како домашен фудбалер.

Меѓу големиот број видеа од првите работни часови на Рајс како „топчија“ се појави и еден симпатичен кадар во кој учествуваат и менаџерот Микел Артета и директорот Еду.

Бразилецот на шега вели дека тие тројца можат комотно да формираат среден ред, а Артета дофрла дека Рајс ќе мора да игра најдефанзивно.

– Ќе останам назад, не грижете се, – со насмевка одговори Рајс.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More