4.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Симовски повика 23 ракометарки за пријателските натпревари во Турција

Најчитани вести

Селекторот на сениорската женска репрезентација Симе Симовски го објави списокот на ракометарки на кои ќе смета за пријателските натпревари во рамките на ЕХФ неделата.

Симовски ќе смета на 22 ракометарки, меѓу се 12 интернационалки, како и десет ракометарки што настапуваат за Вардар, Металург и Куманово во Женската лига.

На пријателскиот турнир, што ќе се одржи од 22 до 25 ноември, покрај сениорките на Турција, ќе настапат и младинките, како и Косово и Италија.

Собирот на сениорките ќе биде в понеделник во 10 часот во СЦ „Борис Трајковски“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести