7.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Симовски: До утре еден милион попишани граѓани!

Најчитани вести

Директорот на Државниот завод за статистика задоволен од интензитетот со кој се одвива пописот и кој, според него, успешно ќе заврши во планираниот рок, изјави директорот на Државниот завод за статистика (ДЗС), Апостол Симовски, кој денеска престојуваше во Дебар.

„До вчера попишани се точно 800.008 граѓани, а до утре очекуваме бројка од милион попишани граѓани. Бројот на оние кои одбиваат е незначителен, а по разговорите, кај нив повеќе нема двоумење се попишуваат“ изјави денеска диреторот Апостол Симовски.

Како што рече, оние кои повикуваат на бојкот, главно преку социјалнте мрежи не и мислат добро на државата и потсети дека се работи за статистичка, а не за политичка операција.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com