27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Симеоне: Атлетико има година на транзиција

Најчитани вести

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне го коментираше поразот од Барселона (0:1) во натпреварот од 15. коло од Шпанското фудбалско првенство.

-Тимот ја даде целата своја моќност, играчите го прават она што тренерот го бара од нив. Ние мора да бидеме трпеливи и свесни дека имаме преодна година. Јас сум најмалку трпелива личност, треба да го разбереме обемот на промените што ги доживеа тимот. Ни треба време да ја подобриме ситуацијата, изјави Симеоне.

За исвиркувањето од навивачите тој рече: „Ова е нормално, критикувани сме. Заостанување зад Барселона и Реал Мадрид. Не ми пречи“.

Атлетико е на 6.место на табелата со шест бода заостанување зад Барселона и Реал Мадрид.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com