1 C
Skopje
Saturday, January 16, 2021

Силно невреме на Кефалонија, автомобил падна од траект

Најчитани вести

За време на силна бура, што го погоди грчкиот остров Кефалопнија, автомобил се преврте и падна од траект во морето, но никој не е повреден, пишуваат грчките медиуми.

Како што објаснува жената која се наоѓала во возилото, таа била извлечена на сигурно во последен момент.

Инцидентот се случил на пристаништето, додека возилата се качувале на траектот.

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести