27.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Силно невреме на Кефалонија, автомобил падна од траект

Најчитани вести

За време на силна бура, што го погоди грчкиот остров Кефалопнија, автомобил се преврте и падна од траект во морето, но никој не е повреден, пишуваат грчките медиуми.

Како што објаснува жената која се наоѓала во возилото, таа била извлечена на сигурно во последен момент.

Инцидентот се случил на пристаништето, додека возилата се качувале на траектот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com