-5.2 C
Skopje
Thursday, February 9, 2023

Силно невреме го погоди Солун, има и загинати

Најчитани вести

Како што соопштија од противпожарната служба на Грција, безживотното тело на мажот било пронајдено во западниот дел од Солун, додека пак во тек е потрагата по неговото возило.

Силно невреме ја зафати и Атина со обилен дожд и град, а во неколку населби од северниот дел имаше и прекини во снабдувањето со електрична енергија поради поплава на трафостаница.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести