15.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

СИЛНА ЕКСПЛОЗИЈА ОДЕКНА ВО ГРЕВЕНА Хаварија во грчката фабрика за експлозиви

Најчитани вести

Силна експлозија се случи утрово во фабрика за производство на експлозивен материјал во градот Гревена во северна Грција, а според првичните информации тројца вработени се исчезнати, јави дописничката на МИА од Атина.

Градоначалникот на Гревена, Јоргос Дастаманис за грчките медиуми рече дека експлозијата била многу силна, чуварот превентивно бил префрлен во болница, но без повреди, а исчезнати се три лица, вработени во фабриката.

Од Противпожарната служба на Грција соопштија дека интервенираат 11 пожарникари со четири возила и две спасувачки единици

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com