Home » Силна експлозија во Херсон

Силна експлозија во Херсон

by Журнал.мк

Силна експлозија одекна во центарот на окупираниот украински град Херсон. Според странските медиуми, експлозијата се случила во близина на голема ТВ кула.

Си-Ен-Ен ја потврди автентичноста на снимката на која се гледа експлозијата во близина на ТВ-кулата.

Руската прорежимска новинска агенција РИА тврди дека украинските сили истрелале три ракети врз Херсон, пренесуваат медиумите во регионот.

Анализираат дека Херсон падна под руска контрола на почетокот на март и потсетуваат дека и вчера во овој град беа одржани демонстрации, односно проукраински митинг кој руските сили го растуриле со употреба на солзавец и шок гранати.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More